Haberler

Öykü Yarışması'na Yoğun İlgi

15 yıldan beri kitap okuma yarışmaları, Bilgi Evi okuma saatleri, gençlerle baş başa sohbetleri ve daha birçok etkinlikle okuyan bir kitle oluşturan Zeytinburnu Bilgi Evleri; düzenlediği öykü yarışması ile hedeflerine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Zeytinburnulu çocuk ve gençlere okuma sevgisi kazandırmak, yazma yeteneklerini keşfetmek amacıyla Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen öykü yarışması katılım süresi sona erdi. Bu yıl da her yıl olduğu gibi yetenekli yazar adayları, yarışmaya yoğun katılım sağladı. Bilgi Evleri üyelerini, okumaya ve yazmaya teşvik ederken kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi, dilimizi doğru ve etkin bir biçimde kullanmayı, özellikle de öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmayı hedefleyen Bilgi Evleri Öykü Yarışması’nın bu yıl beşincisi düzenledi. 15 yıldan beri kitap okuma yarışmaları, Bilgi Evi Okuma Saatleri, Gençlerle Baş Başa Sohbetleri ve daha birçok etkinlikle okuyan bir kitle oluşturma çabası içinde olan Zeytinburnu Bilgi Evleri; düzenlediği öykü yarışması ile hedeflerine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

2 BİN 386 ESER BAŞVURDU

Edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırırken, okuma ve yazma konusunda belli bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Evleri’nin, bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği öykü yazma yarışmasına rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 2.386 eser bir araya getirildi. Her katılımda biraz daha artan heyecan artık yerini final heyecanına bırakıyor.

FİNAL MART 2019’DA

23 Mart 2019 Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan görkemli bir ödül töreni ile edebiyat dünyamızın söz sahibi yazarları tarafından değerlendirilen ve dereceye giren öyküler açıklanacak ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek. Üç grupta değerlendirilen eserlerin birincilerine 5.000, ikincilerine 3.000, üçüncülerine 2.000 TL ödül verilirken ayrıca her grupta dereceye giren eserlerin haricinde ilk beş eser sahibi de teşvik ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek. Tüm bu ödüllerin yanı sıra Bilgi Evleri, öykü yarışmasında dereceye giren eserleri bir kitap haline getirerek yayımlayacak. Bu sayede Bilgi Evi üyeleri eserlerini okuyucularıyla buluşturma imkânına sahip olacak.

11 Ocak 2019 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri