Haberler

Bilgi Evleri 14. Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

14. Satranç Turnuvasının Şampiyonu Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi

Yaz tatilini en güzel şekilde değerlendirmek isteyen üyelerimiz için hazırlanan birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinliklerle dolu Bilgi Evleri Yaz Etkinlikleri başladı.

Bilgi Evleri yaz etkinlikleri kapsamında düzenlenen 14. Satranç Turnuvasında bir araya gelen üyelerimizin heyecanı görülmeye değerdi. Gerçekleştirilen turnuvada, her Bilgi Evi oluşturduğu üçer kişilik takımlar halinde turnuvaya katıldı.

Merkezefendi Bilgi Evi Satranç Salonunda gerçekleştirilen 14. Satranç Turnuvasında kuralar çekilerek birbirleriyle yarışacak takımlar belirlendi. Her biri 3 kişiden oluşan takımların karşılaştığı maçlarda kazanan takımlar 3 puan ve berabere kalan takımlar 1’er puan alırken mağlup olan takımlar puansız olarak karşılaşmalarını tamamladı. Büyük çekişmelere sahne olan Bilgi Evleri 14. Satranç Turnuvasında tüm karşılaşmalar tamamlandıktan sonra puan sıralamasında Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi 45 puan ile şampiyonluğa ulaştı. 41 puan toplayan Merkezefendi Bilgi Evi ikinci olurken 36 puan toplayan Veliefendi Bilgi Evi turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

05 Temmuz 2018 Perşembe

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri