Haberler

En Güzel Tatil Bilgi Evlerinde Yaşanır

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, üyelerine muhteşem bir yaz tatili hazırladı. 02 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan yaz etkinlikleri bu sene de sürprizler ve ödüllerle dolu.

Bilgi Evleri, uzun ve yorucu bir okul döneminin ardından tatili fazlasıyla hak eden üyelerini, birbirinden heyecanlı yarışmalar, turnuvalar, çeşitli aktivitelerin de bulunduğu geziler, 21 farklı branşta oluşturulan kulüp faaliyetleri ile atölye çalışmalarının da yer aldığı coşku ve eğlence dolu Yaz Etkinliklerine davet ediyor.

Bilgi Evi Üyelerini Dolu Dolu Bir Yaz Tatili Bekliyor

Yaz Etkinlikleri çerçevesinde birbirinden heyecanlı turnuvalar yer alacak. Bilgi Evi üyeleri futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken dostça rekabetin örneklerini sergileyecekler. Düzenlenecek olan bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerine bilgi katacaklar.

Bilgi Evi üyeleri sosyal, kültürel ve eğitsel yönlerden yeteneklerini keşfedip, daha verimli bir şekilde hayata hazırlanmalarını sağlayacak kulüp faaliyetlerine katılabilecekler. Üyelerimiz Kâğıt katlama sanatı Origami, kâğıtları keserek özgün şekillerin yapıldığı Kirigami, zihinlerin açıldığı Satranç, bilgilerin deneylerle pratiğe döküldüğü Fen ve Teknoloji, stratejinin öneminin kavratıldığı Akıl ve Zekâ Oyunları kulübü gibi bir birinden farklı kulüp faaliyetine katılma fırsatı elde edecekler. 21 farklı branşta toplam 45 kulüp faaliyeti bu dönemde üyelere zevkli, eğlenceli bilgilerin kapılarını aralayacak.

Bilgi Evi üyeleri sanatsal yönden kendilerini geliştirme fırsatı elde edecekleri atölye çalışmalarına da katılabilecekler. Gitar, bağlama, keman, piyano, mental aritmetik, drama, halk oyunları, temel resim, karikatür ve anlayarak hızlı okuma atölyeleri ile kültür ve sanatla iç içe keyifli bir yaz dönemi geçirebilecekler.

Ayrıca Bilgi Evi üyeleri Türk Dünyası Kültür Mahallesi, Harbiye Askeri Müzesi, Ayasofya, Trafik Eğitim Parkı, Deniz Müzesi, Havacılık Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı gezileriyle gezerek öğrenmenin ve doyasıya eğlencenin keyfine varacaklar.

Bu kapsamda Bilgi Evleri, 3’ten 8. sınıfa kadar bütün Zeytinburnulu gençleri, kültür ve sanatla iç içe, sürprizlerle dolu olan, 02 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz düzenlenecek Yaz Etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan yarışma ve turnuvalarda dereceye giren üyelerin ödülleri 10 Ağustos Cuma günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak törende takdim edilecek.

Etkinlik Takvimlerini Görüntülemek ve İndirmek için Tıklayınız:

Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Seyitnizam Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Merkezefendi Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Beştelsiz Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Yeşiltepe Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Veliefendi Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Sümer Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı

28 Haziran 2018 Perşembe

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri