Haberler

Zeytinburnu Okuyarak Güçleniyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 14. sünü düzenlendiği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Ödül Töreni Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 14. sünü düzenlendiği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın ödül töreni, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Zeytinburnu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nurullah Yaldız, değerli yazarlar Sara Gürbüz Özeren, Mevlana İdris, Salih Özçelik, Süleyman Ezber, Melih Tuğtağ, değerli okul müdürleri, muhtarlar ve Bilgi Evi üyelerinin katılımıyla Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Öğrenciler, öğretmenler, mühendisler, mimarlar, doktorlar, işçiler ve ev hanımları gibi geniş bir kitlenin katıldığı yarışma bu yıl da büyük ilgi gördü. Bilgi Evlerine kayıtlı 7.520 üyenin başvurduğu yarışmada toplam 36.219 kitap, 30.223.446 sayfa okundu. Katılımcılar dört grup için belirlenen 7 kitabı 40 günde okuyarak ÖSYM standartlarında hazırlanan bir sınava tâbi tutuldular. Sınav sonucunda 49 üye dereceye girdi.

Ödül Töreninde gençlere hitap eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rabbime şükürler olsun ki 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın finalini yaşamayı bize nasip etti. Ben sizlere ve sizlerin şahsında Zeytinburnu halkına teşekkür ediyorum. Kitap okuma yarışmasının organizasyonunda görev alan Bilgi Evleri’mizdeki hocalarımıza, ilgili başkan yardımcımıza ve müdürümüze huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ama en çok teşekkürü kitap okuma yarışmamıza katılan 7.520 kardeşimize yapıyorum. Bu çok ciddi bir rakam. Dereceye giren kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten bilgi güçtür ve bilgi okuyarak elde edilir. Zeytinburnu’nun bilge insanlarını kutluyorum. Öğretmenlerimizi, annelerimizi, babalarımızı, ev hanımlarımızı kutluyorum. Örnek oldular, okudurlar ve dereceye girdiler. Hepsini tek tek kutluyorum. Bu anlamlı programda bizleri yalnız bırakmadığınız için çok çok teşekkür ediyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında 1. Grup’ta Seyitnizam Bilgi Evinden İkra Sude Kurt birinci, Yenidoğan – Gökalp Bilgi Evinden Siraceddin Zobar ikinci, Yeşiltepe Bilgi Evinden Ahmet Taha Şimşek üçüncü oldu.

İkinci grupta Sümer Bilgi Evinden Sara Yetiş birinci, Merkezefendi Bilgi Evinden Emir Talha Kurt ikinci, Beştelsiz Bilgi Evinden Nehir Güngör üçüncülüğü kazandı.

Üçüncü grupta Seyitnizam Bilgi Evinden Ömer Faruk Ardıç birinci, Beştelsiz Bilgi Evinden Emir Bekiroğlu ikinci ve Seyitnizam Bilgi Evinden Ebru Beyza Özen üçüncü oldu.

14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Dördüncü Grup’ta ise Beştelsiz Bilgi Evinden Fatma Üstün birinci, Seyitnizam Bilgi Evinden Özlem Yıldız ikinci, Sümer Bilgi Evinden Recep Uçan üçüncülüğe hak kazandı.

Zeytinburnu Belediyesi Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında dereceye girenlere, toplamda 51 bin 600 TL para ödülü verildi. Ayrıca ilk üç dereceye giren üyeler ailelerinden iki kişiyle birlikte, (toplamda 39 kişi) 5 gece 6 gün sürecek Çanakkale Assos Yaz Kampı'na katılacak.


I. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

II. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

III. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

IV. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

30 Nisan 2018 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri