Haberler

Zeytinburnu’nun Kitap Severleri Kıyasıya Yarıştı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 14. sünü düzenlendiği Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasının Sınavı 21 Nisan Cumartesi Günü gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, artık bir gelenek haline gelen kitap okuma yarışmasının 14. sünü gerçekleştirdi. Okurların dört ayrı grupta 40 günde 7 kitap okuyarak hazırlandığı kitap okuma yarışmasına gösterilen ilgi her zamankinden daha fazla oldu. Öğretmeninden öğrencisine 7 sinden 70 ine farklı kuşakları aynı sahnede buluşturan Bilgi Evleri, 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması ile toplam 36.219 kitap ve 30.223.446 sayfanın okunmasını sağladı. 7.520 başvuru ile yoğun katılıma sahne olan yarışmanın gerçekleşmesinde Zeytinburnulu’ ların kitap tutkusu önemli bir etkiye sahip. Sınavın bitmesinin ardından kitap tutkunlarına sertifikaları takdim edilirken kendilerini bekleyenler tarafından tebessümle karşılandı.
7 kitaplık seçkiyi okuyarak sıkı bir sınav hazırlığı yapan katılımcılar şimdi de sınavın sonuçlarının açıklanacağı büyük günü sabırsızlıkla bekliyorlar.

Geleneksel hale gelen yarışmanın dereceye giren katılımcıları 28 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde, yapılacak törende ödüllendirilecek. Katılımcıları toplamda 45.000 TL para ödülünün yanı sıra 5 gece 6 gün sürecek muhteşem bir Çanakkale Yaz Kampı bekliyor.

Derecelerinin ödül töreninde ilan edileceği sınavın sonuçlarına, Zeytinburnu Bilgi Evleri web sitesi www.bilgievi.org.tr adreslerinden ulaşılabilecek.

I. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

II. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

III. ve IV. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

26 Nisan 2018 Perşembe

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri