Haberler

Bilgi Evi Üyeleri Kaymakam ve Yazar Mehmet Nuri Çetin’i ağırladı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Gençlerle Baş Başa Sohbetlerin ’de Kaymakam ve Yazar Mehmet Nuri Çetin ile bir araya geldi.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açıyor.

Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’nde Bilgi Evi üyelerinin bu ayki konuğu Muş’un Varto İlçesinde Kaymakamlık Görevini yerine getiren ve aynı zamanda yazar olan Mehmet Nuri Çetin oldu. Bilgi Evi üyelerini selamlayarak söze başlayan Çetin, mütevazı kişiliği ve içtenliğiyle konuşmasının ilk dakikalarından itibaren Bilgi Evi üyelerinin dikkatini çekti. Zeytinburnu Belediyesi’ne de özellikle teşekkür eden Mehmet Nuri Çetin, Varto ve Zeytinburnu Belediyelerinin kardeş belediye olmasını umduğunu ifade etti.

Kısaca eğitim hayatından ve yaptığı görevlerden söz eden Mehmet Nuri Çetin; “Türkiye’nin birçok yerinde bulunmam hasebiyle gittiğim yerlerde bir birinden farklı güzelliklerle karşılaştım. Anadolu insanının temiz kalbini, bitmek bilmeyen merhametini, ince zekâsını ve her Allah’ın kuluna açık sofrasını gördüm. Kimi zaman gördüklerim kimi zaman duyduklarım kaleme geldi ve bu eserde hikâyeleşti.” dedi. Daha sonra aynı şekilde bir birinden güzel ve ilginç fakat kitabında yer almayan hikâyeleri Bilgi Evi üyeleriyle paylaştı.

Konuşmasının ardından Bilgi Evi üyelerinin sorularını içtenlikle yanıtlayan Mehmet Nuri Çetin çekilen hatıra fotoğrafının ardından Bilgi Evi üyeleriyle vedalaştı.

20 Mart 2018 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri