Haberler

Hayatınıza Yön Veren Tercihlerinizdir

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Bilge Nesil lise gurubu üyelerinin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercihlerinde daha sağlıklı kararlar alabilmesi adına rehberlik gezileri düzenliyor.

Bilge Nesil üyelerimize mesleki yaşantının ilk adımı olan üniversitelerde tercih edecekleri bölümleri yakından tanımalarını sağlamak, bu bölümlerin gelecekteki iş imkanlarını uzmanlarından öğrenmelerini, böylece üniversiteli olma yolunda motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen rehberlik gezileri kapsamında bu ay Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ziyaret edildi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Soner Örnekol’dan bilgi alan Bilgi Evi üyeleri sordukları sorularla merak ettiklerine alanında uzman bir ağızdan cevaplar bulmuş oldu. “Üniversitede bölüm seçerken aynı zamanda ömrünüzün geri kalan büyük bir kısmı içinde seçim yapmış oluyorsunuz. Kendinize uygun bölüm ve mesleği seçmek için öncelikle kendinizi iyi tanımanız gerekir. Bunun için de kendinize doğru soruları sormalısınız.” diyerek düşüncelerini aktaran Örnekol, sunumunun ardından Bilgi Evi üyelerine üniversitenin kampüsünü gezdirdi.

Üniversitede yer alan bölümlerden, öğrencilere uygulanana eğitim sisteminin özelliklerine kadar birçok konuda bilgi alan Bilgi Evi üyeleri daha sonra hatıra fotoğrafı çektirerek geziyi tamamladı.

20 Şubat 2018 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri