Haberler

Üniversiteli Olma Yolunda Eğitici Rehberlik Gezileri

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Bilge Nesil lise gurubu üyelerinin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercihlerinde daha sağlıklı kararlar alabilmesi adına üniversitelere rehberlik gezileri düzenliyor.

Bilge Nesil üyelerimize mesleki yaşantının ilk adımı olan üniversitelerde okumak, tercih edecekleri bölümleri yakından tanımalarını sağlamak, bu bölümlerin gelecekteki iş imkânlarını uzmanlarından öğrenmelerini böylece üniversiteli olma yolunda motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen rehberlik gezileri kapsamında ilk durağımız Biruni Üniversitesi oldu.

Öncelikle Biruni Üniversitesi rehberlik birimi tarafından bilgilendirilen üyeler, tercih etmek istedikleri bölümler hakkında akıllarındaki soru işaretlerini giderdi. Üniversitenin imkânlarından eğitim sürecine, barındırdığı bölümlerden eğitmenlerin profiline kadar ayrıntılı birçok bilgiye sahip olan Bilgi Evi üyeleri daha sonra kampüs içerisini gezdi. Uygulamalı bilimler için eksiksiz düzenlenmiş laboratuvarlar Bilgi Evi üyelerinde hayranlık uyandırdı. Bilgi Evi üyeleri derslikler, kütüphaneler ve sosyal alanları dikkatle inceledi. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından üyelerimiz üniversiteden ayrıldı.

22 Ocak 2018 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri