Haberler

Bilgi Evleri 4. Öykü Yarışması'nda toplam 2.351 öykü bir araya geldi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, okurken düşünen ve yazan yetenekleri keşfetmek amacıyla düzenlediği öykü yarışmasına rekor düzeyde katılım oldu.

Zeytinburnu Bilgi Evleri bu yıl dördüncüsünü düzenlediği öykü yarışması ile üyelerini okumaya ve yazmaya teşvik ederken kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi, dilimizi doğru ve etkin bir biçimde kullanmayı, kalemlerine cesaret katmayı, özellikle de öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmayı hedeflemişti. Kitap okuma yarışmaları, Bilgi Evi oku saatleri, gençlerle baş başa sohbetleri ve daha birçok etkinlikle okuyan bir kitle oluşturan Bilgi Evleri; düzenlediği öykü yarışması ile bu hedefine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırırken okuma ve yazma konusunda belirli bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Evlerinin, bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği öykü yarışmasına rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 2.351 öykü bir araya getirildi. Zeytinburnu Bilgi Evleri her yıl yeni bir rekora imza atan üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyor.

Üç farklı grupta (Birinci grup: 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, İkinci grup: lise öğrencileri, Üçüncü grup: üniversite öğrencileri ve yetişkinler) dereceye girecek eserlerin artık değerlendirme aşamasına geçiliyor. Eserlerin değerlendirilmesi Prof. Dr. M. Fatih Andı, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer ve Aykut Ertuğrul’un yer aldığı edebiyat dünyamızın çok kıymetli yazarlarından oluşan bir kurul tarafından gerçekleştirilecek. Değerlendirme sonucunda 24 Mart 2018 Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek ödül töreni ile her grupta 1. olan eser sahiplerine 5.000 TL, 2. olan eser sahiplerine 3.000 TL, 3. olan eser sahiplerine 2.000 TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler haricinde her grupta ilk beş eser sahibi teşvik ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek. Tüm bu ödüllerin yanı sıra Bilgi Evleri, öykü yarışmasında dereceye giren eserleri bir kitap haline getirerek yayımlayacak. Bu sayede Bilgi Evi üyeleri, eserlerini okuyucularıyla buluşturma imkânına sahip olacak.

16 Ocak 2018 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri