Haberler

Bilgi Evi Üyeleri Melih Tuğtağ ile Bir Araya Geldi

Bilgi Evi üyeleri, yeni yılın ilk ‘Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde çocuk edebiyatı yazarı Melih Tuğtağ ile bir araya geldi.

Gençlerle Baş Başa sohbetleri ile bir birinden değerli yazarlar ile tanışma ve sohbet etme imkânı bulan Bilgi Evi üyeleri bu ay çocuk edebiyatı yazarlarından Melih Tuğtağ ile bir araya geldi.

İçtenliği ve yüksek enerjisi ile Bilgi Evi üyelerini selamlayan Melih Tuğtağ; “ben soracağım siz cevaplayacaksınız, siz soracaksınız ben cevaplayacağım, buyurun ilk soru sizden” diyerek üyelerimizin sorularını dinledi. Tüm sorulara tek tek cevap veren konuk yazar bugüne kadar birçok eseri kaleme aldığını, hatta üç yıl önce yine böyle bir gençlerle baş başa sohbetlerinde bilgi evi üyeleriyle kurguladıkları bir öyküye, eserlerinden birisinde yer verdiğini belirtti. Daha sonra Bilgi Evi üyeleriyle yeni bir öykü kurgulamak üzere hayali bir kahraman oluşturmalarını istedi. Kahramanın etrafında gelişen olayları da aynı şekilde kurguladı ve final bölümünü Bilgi Evi üyelerinin kendilerinin tamamlamasını istedi.

Meslek seçimi üzerine de Bilgi Evi üyelerine tavsiyelerde bulunan Melih Tuğtağ; “bir işin kazancı çok iyi, ben bu meslek üzerine çalışmalar yapmak istiyorum demek doğru değil. Allah herkes için bir rızık tahsis eder. Biz bu rızkı hangi işi yaparsak yapalım bir şekilde kazanacağız. Bu nedenle bizim en iyi üniversitelerde en iyi bölümleri okumamız gerekiyor. Peki, en iyi bölüm hangisi? Okurken veya okuduktan sonra bir mesleğe atıldığımızda, bizi en mutlu edecek olan hangisiyse işte en iyisi o” dedi.

Programın ardından Bilgi Evi üyeleri için kitaplarını imzalayan Melih Tuğtağ, gerçekleştirilen bu etkinlikten dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından Bilgi Evi üyeleriyle vedalaştı.

09 Ocak 2018 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri