Haberler

Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek Gençler Kahvaltıda Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Bilge Nesil üyeleri ve Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılımı ile İBB 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisi'nde gerçekleştirilen geleneksel kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Her geçen gün büyüyen Bilge Nesil ailesi bu yılda iki grup halinde gerçekleştirilen geleneksel kahvaltı organizasyonlarında bir araya geldi. 815 kişiden oluşan Bilge Nesil üye ve ailelerinin ilk grubunu 9 Aralık Cumartesi günü ağırlayan Bilgi Evleri, 867 kişiden oluşan ikinci grubunu ise 16 Aralık Cumartesi günü İBB 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde ağırladı. Gerçekleştirilen bu büyük organizasyona Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Muhtarlar ve esnaflar iştirak etti.

7’inci Bilge Nesil Kahvaltısında buluşan Bilgi Evi üyeleri aileleri ve öğretmenleriyle birlikte kahvaltı yapmanın tadını çıkardı. Kahvaltı esnasında, Bilgi Evi üyeleri okudukları şiirler ve seslendirdikleri şarkılarla davetlilere keyifli dakikalar yaşattı. Program sonunda çekiliş ile şanslı 10 Bilgi Evi üyesine hediyeleri Başkan Murat Aydın tarafından takdim edildi.

Geleceğe ümitle baktığını ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Ben gelecekle ilgili hep ümitvar oluyorum. Geleceğin daha iyi olacağına inanıyorum bu gençler sayesinde. İyi ki varlar onlar. Rabbim eksikliklerini göstermesin. Bu gençler geleceğin Türkiye’sini inşa edecekler. Biz bu gençlerimize destek vermeye çalışıyoruz çünkü dua almak istiyoruz. Şu kubbede hoş bir seda bırakmak niyetindeyiz ve arzusundayız. Öğretmenlerimiz, meclis üyelerimiz, müdür arkadaşlarımız, başkan yardımcılarımız ve demokrasinin ilk ayağı olan muhtarlar olarak, anneler, babalar olarak yarınlarla ilgili dua almak istiyoruz. Bu nasıl olacak, bu gençlerimizle olacak, onlar değerlerine bağlı olarak bu memlekette var olmaya devam ettikleri sürece ay yıldızlı bayrağımız bu gök kubbenin altında dalgalanmaya inşallah devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

Güzel işlere vatandaşlarla beraber imza attıklarını vurgulayan Aydın, “Bilgi evlerimiz, yapılan organizasyonlar bunlar sizlerden aldığımız yetkilerle yapılıyor. Sizlerden topladığımız vergilerle bu işler finanse ediliyor. Bu güzel işlere hep birlikte imza atmış oluyoruz. Rabbim sizin eksikliğinizi göstermesin. Bu sabah bizlerle beraber olduğunuz için teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Bilgi evleri sayesinde çocukların geliştiğini ifade eden bir anne, “Çok mutluyuz. Bilgi evleri bizim belediyemize has bir organizasyon. Çok emek harcıyorlar. Emeklerinin karşılığını veriyorlar. Bir çok etkinlik yapılıyor. Bilgi evleri içinde kulüpler var. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza her konuda destek oluyorlar. Bunun haricinde geziler organize ediliyor. Çocuklarımız görmedikleri yerleri görüyor, bilmedikleri şeyleri öğreniyorlar. Bizim imkânlarımız el vermediği için belediyemizin imkânları bunları karşılıyor’’ diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Program sonunda, etkinliğe katılan öğrenciler; aileleri, öğretmenleri ve Başkan Murat Aydın ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

18 Aralık 2017 Pazartesi

İlgili Video

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri