Haberler

Bilge Nesil: Bizim Gelecekle İlgili Umudumuz…

Zeytinburnu Bilgi Evleri, Bilge Nesil Üyeleri ve aileleriyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çırpıcı 1453 Sosyal Tesisleri’nde Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da katılımıyla kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Bilge Nesil Kahvaltı Organizasyonu bu yıl da renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Bilgi Evi Bilge Nesil üyeleri ve velilerinden oluşan 815 davetlimizle gerçekleştirilen bu dev organizasyona Belediye Başkanımız Murat Aydın ile birlikte Zeytinburnu İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Kültür Müdürü Veli Koç, Basın Koordinatörü Enes Buladı, Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan, Beştelsiz Mahalle Muhtarı Adem Yavuz adına Bekir Yavuz ve yerel medya mensupları iştirak etti.

Kahvaltı organizasyonuna katılanlar arasında halen üniversitede okuyan veya mezun olmuş eski üyelerimizde yer aldı. Kahvaltıda Bilgi Evi sanat atölyelerine de katılan bilge nesil üyeleri tarafından hazırlanan şarkı ve şiirlerden oluşan bir programda yer aldı. Program sonunda çekiliş ile şanslı 10 üyemize hediyeleri Başkanımız Murat Aydın tarafından takdim edildi.

Başkan Murat Aydın’a Bilge Nesil üyelerinin de yoğun bir ilgisi vardı. Üyelerin ilgisini karşılıksız bırakmayan Başkan Aydın, Bilgi Evleri programlarının sunucusu küçük Aslı Çelik’ ede güzel sunumu için teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Murat Aydın yaptığı konuşmada;

“Kahvaltıya katılan tüm misafirlere, Bilgi Evlerinin öğretmenlerine, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, Bilgi Evlerimize sahip çıktınız, şenlendirdiniz. Bilgi Evlerimizin Türkiye’de yayılmasına, kabul gömesine katkı verdiniz. Zeytinburnu’ndaki bütün bu hizmetlerin ortaya çıkmasını sağlayan sizlersiniz, yine sizlerden aldığımız destekle bu hizmetleri artırarak sürdürüyoruz dedi. Bu güzel evlatlarımız vakitlerini evlerinde ve okullarında geçirdikten sonra üçüncü bir mekân ve sokağa alternatif olarak kalan vakitlerini Bilgi Evlerinde geçirsinler istedik. Ve orada gençlerimizin bilgiye ulaşması daha da önemlisi yeni insanlarla tanışması, sosyalleşmesi, kendine bir şeyler katmasına imkân tanıması adına Bilgi Evlerimiz kuruldu. Bilgi Evlerimizin de lokomotifi olan, 60.000’i aşkın üyemiz arasından seçilen ve sayıları bu yıl 697'ye ulaşan Bilge Nesillerdir. Yani sizlersiniz. Öncüsünüz, inşallah öncü olmaya devam edeceksiniz. Bizim moral kaynağımızsınız, gelecekle ilgili umudumuzsunuz. Geleceğe bakışımız ve geleceği şekillendirecek olan sizlersiniz. İyi ki varsınız. Rabbim sizleri yetiştiren, büyüten anne ve babalarınızdan razı olsun. Hem Bilgi Evlerindeki öğretmenlerinizden hem de okullardaki öğretmenlerinizden Allah razı olsun. Onlara çok çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Geleneksel kahvaltı organizasyonu Başkanımız Murat Aydın ile çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

11 Aralık 2017 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri