Haberler

Bilgi Evi Atölyeleri Yetenekli Üyeleriyle Işık Saçıyor

Zeytinburnu Bilgi Evleri Keman Atölyesi üyesi Tuana Ekin Şahin’in sevgi dolu yüreği, yeteneğiyle bir araya geldi ve ortaya kedi evi projesi çıktı.

Sokak hayvanları için İstiklal Caddesi’nde keman çalan 11 yaşındaki Tuana Ekin Şahin, biriktirdiği parayla yaklaşan kış öncesi sokak kedilerinin sığınabilecekleri bir kedi evi yaptırdı. Tuana’nın çabasına destek veren Zeytinburnu Belediyesi de kedi evinin tüm mama ihtiyacını karşıladı.

11 yaşındaki Tuana Ekin Şahin, keman çalarak performansını sergiliyor. Tuana, henüz 11 yaşında olmasına rağmen içindeki hayvan sevgisi ise çok büyük. Küçük hayvansever, yaklaşan kış öncesi keman çalarak biriktirdiği paralarla sokak kedileri için kedi evi yaptırdı.

Şahin, keman çalarak yaptırdığı kedi evine de dünyada sadece 18 bebekte görülen Genitopatellar sendromu nedeniyle hayatını kaybeden Doğa bebeğin adını verdi. Hazırladığı kedi evinin güvenli bir yere yerleştirilmesi için Zeytinburnu Belediyesi’ne başvuran Tuana Ekin Şahin, belediye ekiplerinden projesine tam destek aldı. İçinde yaklaşık 60 kedinin barınabileceği iki katlı kedi evi, belediye yetkilileri tarafından sokak kedilerinin mesken tuttuğu Semiha Şakir Huzurevi’nin karşısındaki güvenli bir alana yerleştirildi. Kedi evinin mama ve su ihtiyacı ise ömür boyu Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılanacak.

Projesini hayata geçirirken annesinin önayak olduğunu ifade eden Tuana, Bilgi Evi atölyelerine katıldığını ve ablasının hediye ettiği kemanla bu projeye başladığını ifade etti. Projesini gerçekleştirme sürecinde kendisine destek olan annesine, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, Bilgi Evlerine ve Bilgi Evi Keman Atölyesi’nden hocası Şükrü Büyükçınar’a teşekkür etti. Sevgi dolu yüreğinden çıkan bu güzel proje için Bilgi Evleri tarafından da ödüllendirilen Tuana’ya sırt çantası ve okul seti hediye edildi.

18 Ekim 2017 Çarşamba

İlgili Video

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri