Haberler

Bilgi Evleri Yaz Tatili Keyfi Kapanış Töreniyle Sona Erdi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin 03 Temmuz 2017’de başlayan ve 54 gün süren ‘Bilgi Evleri 13. Yaz Dönemi Etkinlikleri’ 25 Ağustos 2017 Cuma günü yapılan coşkulu kapanış töreni ile sona erdi.

Birlikteliğin ön plana çıktığı sanat atölyelerinden gezilere, kulüp faaliyetlerinden yarışma ve turnuvalara kadar birbirinden güzel etkinliklerle dolu dolu geçen yaz dönemi; Bilgi Evi üyelerinin hazırladığı muhteşem gösterilerle tamamlandı.

Yaz döneminde Bilgi Evi üyeleri Bakırköy İtfaiye İstasyonu gezisiyle yangın eğitimini işin uzmanlarından aldı. Topkapı Sarayı gezisiyle imparatorluğun kalbini ziyaret etti. Türkiye’de ve dünyada yer alan sayısız eseri aynı anda gezme fırsatını ise Miniatürk gezisiyle elde etti. Uygulamalı eğitim aldıkları Topkapı Trafik Eğitim Parkı gezisi ile hem eğlendi hem de öğrendi. Bilgiye Merkezefendi Şehir Kütüphanesi gezisiyle ulaştı. Bilgi Evi üyeleri Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde ruhlarını dinlendirirken son olarak Türk Dünyası Kültür Mahallesi gezisiyle kültür yolculuğunu tamamladı. Gerçekleştirilen gezilerle yaz dönemi boyunca gezerek öğrenmenin keyfini çıkardı.

Bilgi Evi üyeleri yaz dönemi boyunca 10 farklı branşta açılan toplam 29 kulüp ve 10 farklı branşta açılan 23 atölye çalışması ile yeteneklerini keşfederek geliştirme fırsatını yakaladı.
Yaz etkinlikleri çerçevesinde birbirinden heyecanlı futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken dostça rekabetin örneklerini sergiledi. Düzenlenen bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerini yarıştırdı.

Yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen turnuvalarda dereceye giren ve kulüp ve atölye çalışmalarında başarı gösteren üyelerin ödüllendirildiği Bilgi Evleri 13. Yaz Etkinlikleri Kapanış Töreni; davetli izleyicilerden büyük beğeni topladı. Üyelerin yanı sıra velilerinin de yoğun ilgi gösterdiği törende, veliler çocuklarının mutluluğuna ortak oldular.

Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Akıllı, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen ve Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin İşık’ın katılımıyla gerçekleşen coşkulu törende, üyelerin gayretli çalışmaları verilen ödüllerle onurlandırıldı.

Tören boyunca Bilgi Evi üyeleri muhteşem bir performans sergiledi. Yaz döneminde 10 farklı branşta açılan 29 kulüp çalışması ve 10 farklı branşta açılan 23 atölye çalışmasında birer üye ödüllendirildi. Bilgi Evleri arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı turnuva sonuçları da şu şekilde oldu:

Masa Tenisi Turnuvası Sonuçları:

3. Yeşiltepe Bilgi Evi
Eyüp Boğa
Recep Kaya
Ai Din Sharifi

2. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
Bercant Salman
Ali Can Salman
Muhammed Ali Kureys

1. Beştelsiz Bilgi Evi
Onur Bulu
Enes Çiçen
Özkan Bulu

Münazara Sonuçları:

3. Sümer Bilgi Evi
Gurbet Çelik
Ayşenur Şahin
Cansunur Aydın

2. Yeşiltepe Bilgi Evi
Meltem Kaya
Tacinisa Şahbaz
Rabia Kandemir

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
Nisa Evren
Yusuf Ziya Buğan
Sude Naz Çalışkan

Satranç Turnuvası Sonuçları:

3. Sümer Bilgi Evi
Arda Eriç
Yusuf Saydam
Mahsun Sonğur

2. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
Burak Bozacı
Yunus Söylemez
İsmail Necati Küpeli

1. Veleifendi Bilgi Evi
Şükrü Altun
Yunus Emre Erbay
Muhammet Akagündüz

Bilgi Yarışması Sonuçları:

3. Veliefendi Bilgi Evi
Emirhan Tekin
Kadir Tekdemir
Hüseyin Polatcan
Cuma Şafak Kara

2. Sümer Bilgi Evi
Derya İnan
Enes Çimen
Rukiye Aslan
Onur Yiğit Kocatürk

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
Ayşe Durak
Esmanur Bülbül
Ebubekir Seven
Ali İmran Seven

Voleybol Turnuvası Sonuçları:

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
2. Beştelsiz Bilgi Evi
3. Seyitnizam Bilgi Evi

En Centilmen Takım : Yeşiltepe Bilgi Evi
Filenin Sultanı : Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evinden İzel Ayşe Marangoz

Futbol Turnuvası Sonuçları

1. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
2. Veliefendi Bilgi Evi
3. Beştelsiz Bilgi Evi
En Centilmen Takım : Sümer Bilgi Evi
En Değerli Oyuncu : Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evinden Önder Manya

25 Ağustos 2017 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri