Haberler

8. Bilgi Evleri Voleybol Tunuvası’nda Şampiyon Yenidoğan – Gökalp Bilgi Evi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği 8. Bilgi Evleri Arası Voleybol Turnuvası tamamlandı.

8. Bilgi Evleri Voleybol Turnuvası’nda ilk tur karşılaşmaları, çekilen kura sonucu eşleşen Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi ile Sümer Bilgi Evi ve Yeşiltepe Bilgi Evi ile Beştelsiz Bilgi Evi arasında oynandı. Zühtü Kurtulmuş Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmalar büyük bir çekişmeye sahne olurken izleyenlere de keyifli anlar yaşattı. Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi ile Sümer Bilgi Evi'nin karşı karşıya geldiği maçta setlerde 2-0 üstünlük kuran Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi yarı finale adını yazdırdı. Yeşiltepe Bilgi Evi ile Beştelsiz Bilgi Evi'nin karşı karşıya geldiği maçta ise Beştelsiz Bilgi Evi setlerde elde ettiği 2-0'lık skorla bir diğer yarı finalist oldu.

Yarı final maçlarında eşleşmeler Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi ile Veliefendi Bilgi Evi ve Beştelsiz Bilgi Evi ile Seyitnizam Bilgi Evi şeklinde gerçekleşti. Yenidoğan - Gökalp Bilgi Evi, Veliefendi Bilgi Evi'ni setlerde 2-0 geride bırakarak finale kaldı. Beştelsiz Bilgi Evi, Seyitnizam Bilgi Evi'ni setlerde 2-1 geride bırakarak finalde Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi'nin rakibi oldu ve yarı final heyecanı sona erdi.

8. Bilgi Evleri Voleybol Turnuvası’nın son gününde final heyecanı görülmeye değerdi. Finalde Beştelsiz Bilgi Evi ile karşılaşan Yenidoğan - Gökalp Bilgi Evi setlerde 2-0 üstünlük sağlayarak kupaya uzandı. Üçüncülük maçında ise Seyitnizam Bilgi Evi ile Veliefendi Bilgi Evi karşı karşıya geldi. Setlerde 2-1 üstünlük kuran Seyitnizam Bilgi Evi turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Turnuvanın en centilmen takımı ise Yeşiltepe Bilgi Evi seçildi.

8. Bilgi Evleri Voleybol Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamlayan Yenidoğan – Gökalp Bilgi Evi üyeleri kupa ve madalyalarını alırken turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen İzel Ayşe Marangoz ödülünü kendisine turnuva boyunca büyük destek veren babasının elinden aldı.

14 Ağustos 2017 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri