Haberler

Bilgi Evi Üyeleri Miniatürk’te Türkiye’yi Köşe Bucak Gezdiler

Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniatürk, kapılarını Bilgi Evi üyelerine açtı.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği geziler devam ediyor. Bilgi Evi üyelerinin bu seferki durağı Türkiye’nin ilk minyatür parkı Miniatürk oldu.

Atölye çalışmaları, kulüp çalışmaları ve sportif etkinliklerin yer aldığı yaz etkinliklerinde, Bilgi Evleri düzenlediği gezilerle de üyelerinin sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunuyor.

Antik Çağ’dan Bizans’a, Selçuklu’dan Osmanlı’ya 3 bin yıllık tarih ve kültür mirasları ile Türkiye’nin dört bir yanından seçilen tarih, kültür ve sanat eserlerinin minyatürlerinin bulunduğu Miniatürk’ü ziyaret eden Bilgi Evi üyeleri, eserler hakkında bilgiler aldı.
Bilgi Evi üyeleri, kendi içinde masalsı bir ortam yaşatan Miniatürk’te, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Renkli görüntülerin yaşandığı gezide Boğaz Köprüsü üzerinde yürümenin keyfini çıkardı.

Türkiye sınırları dışında bulunan özel yapı ve eserleri de inceleme fırsatını elde eden Bilgi Evi üyeleri Miniatürk’ü köşe bucak gezdi.
Bilgi Evi üyeleri Miniatürk içerisinde yer alan Kristal İstanbul Müzesi ve Panorama Zafer Müzesini de ziyaret ederek gezi programını tamamladı.

21 Temmuz 2017 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri