Haberler

Bilgi Evleri 13. Satranç Turnuvası Gerçekleştirildi

13. Satranç Turnuvasının Şampiyonu Veliefendi Bilgi Evi

Yaz tatilini birbirinden eğlenceli ve eğitici etkinliklerle dolu dolu geçiren Bilgi Evi üyeleri, yaz etkinlikleri kapsamında düzenlenen 13. Satranç Turnuvasında buluştu. Gerçekleştirilen turnuvada, her Bilgi Evi oluşturduğu üçer kişilik takımlar halinde turnuvaya katıldı.

Veliefendi Bilgi Evinde gerçekleştirilen 13. Satranç Turnuvasında kuralar çekilerek birbirleriyle yarışacak takımlar belirlendi. Her biri 3 kişiden oluşan takımların karşılaştığı maçlarda kazanan takımlar 2 puan ve berabere kalan takımlar 1’er puan alırken mağlup olan takımlar puansız olarak karşılaşmalarını tamamladı. Büyük çekişmelere sahne olan Bilgi Evleri 13. Satranç Turnuvasında tüm karşılaşmalar tamamlandıktan sonra puan sıralamasında iki eşit puana sahip olan Yenidoğan – Gökalp ve Sümer Bilgi Evleri son bir karşılaşma daha gerçekleştirerek ikincilik için mücadele etti.

Şampiyon Veliefendi Bilgi Evi

Çekilen kuralar ve oynanan karşılaşmalardan sonra yapılan puan sıralamasında Veliefendi Bilgi Evi 21 puan ile şampiyonluğa ulaştı. Yenidoğan – Gökalp ve Sümer Bilgi Evleri 17’şer puan topladı ve ikincinin belirlenmesi için son bir kez daha karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ardından 19 puana ulaşan Yenidoğan – Gökalp Bilgi Evi ikincilik kupasına uzandı. Sümer Bilgi Evi ise turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

05 Temmuz 2017 Çarşamba

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri