Haberler

Bilgi Evleri’nde Bayram Sevinci Yaşanıyor

Geleneksel Bayramlaşma ve Hediyeleşme Şöleni ile Bilgi Evi üyeleri bayramın coşkusunu şimdiden yaşamaya başladı.

Zeytinburnu’nda yer alan tüm Bilgi Evleri’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Geleneksel Bayramlaşma ve Hediyeleşme Şöleni” ile Bilgi Evi üyeleri bayramın heyecanını ve mutluluğunu erkenden yaşamaya başladı.

Milli birlik ve beraberliğin simgesi olan bayram günlerini anlamına uygun olarak idrak eden Bilgi Evi üyeleri, bayramlaşma ve hediyeleşme geleneğini de yaşatmaya devam ediyor. Her yıl gerçekleştirilen bayramlaşma ve hediyeleşeme etkinliğinden önce Bilgi Evi üyeleri, isimlerini bir kâğıda yazarak çekiliş yapılması için bir kutuda biriktirdi. Ardından yapılan çekiliş sonucuna göre aldıkları hediyeleri belki de ilk defa tanıdıkları arkadaşlarına verdi. Hiç tanımadıkları birinden de hediye almanın mutluluğunu yaşadı. Gerçekleştirilen bayramlaşma ve hediyeleşme etkinliklerinde, Bilgi Evi üyeleri birbirleriyle kaynaşırken kardeşlik, birlik ve beraberlik gibi duyguların yanında hediyeleşme geleneğinin de pekişmesini sağladı.

Tatlı bir heyecan ve mutluluğu hep birlikte yaşayan Bilgi Evi üyeleri bu coşkuyu Bilgi Evleri dışına da taşıdı. Kolonya ve şekerlerini aldıkları gibi yakın çevredeki esnafları ziyaret eden Bilgi Evi üyeleri büyüklerinin bayramlarını tebrik etti.

Bayramın mutluluğuna, paylaşmanın ve değerlerine sahip çıkmanın mutluğunu da ekleyen tüm Bilgi Evi üyelerine teşekkür ediyor iyi bayramlar diliyoruz.

23 Haziran 2017 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri