Haberler

Bilgi Evleri ile Yaz Tatilinin Tadını Çıkarın

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, üyelerine muhteşem bir yaz tatili programı hazırladı. 03 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan Bilgi Evleri Yaz Etkinlikleri bu yıl da sürprizler ve ödüllerle dolu.

Dersler, projeler, ödevler ve sınavlar derken yorucu bir okul dönemini geride bırakan Bilgi Evi üyelerini muhteşem bir yaz tatili bekliyor. Bilgi Evleri tüm üyelerini, birbirinden heyecanlı yarışmalar ve turnuvalar, çeşitli aktivitelerin bulunduğu geziler, 10 farklı başlıkta oluşturulan toplam 29 kulüp ile birlikte 10 farklı branşta toplam 23 atölye çalışmasının da yer aldığı sürprizlerle dolu Yaz Etkinliklerine davet ediyor.

Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı Şimdiden Heyecan Verici

Yaz Etkinlikleri çerçevesinde birbirinden heyecanlı turnuvalar yer alacak. Bilgi Evi üyeleri futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken dostça rekabetin örneklerini sergileyecekler. Düzenlenecek olan bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerini yarıştıracaklar.

Bilgi Evi üyeleri sosyal, kültürel ve eğitsel yönlerden yeteneklerini keşfedip, daha verimli bir şekilde hayata hazırlanmalarını sağlayacak kulüp faaliyetlerine katılabilecekler. Kâğıt katlama sanatı Origami, kâğıtları keserek özgün şekillerin yapıldığı Kirigami, zihinlerin açıldığı Satranç, stratejinin öneminin kavratıldığı Akıl ve Zekâ Oyunları kulübü gibi bir birinden farklı kulüp faaliyetine katılma fırsatı elde edecekler. Her üyenin en fazla 3 kulübe kayıt olabileceği 10 farklı başlıkta toplamda 29 kulüp faaliyeti bu dönemde üyelere zevkli, eğlenceli bilgilerin kapılarını aralayacak.
Bilgi Evi üyeleri sanatsal yönden kendilerini geliştirme fırsatı elde edecekleri atölye çalışmalarına da katılabilecekler. Gitar, bağlama, keman, piyano, mental aritmetik, drama, halk oyunları, temel resim, karikatür ve anlayarak hızlı okuma atölyeleri ile kültür ve sanatla iç içe keyifli bir yaz dönemi geçirebilecekler.

Ayrıca üyelerimiz, İtfaiye Eğitim Merkezi, Topkapı Sarayı, Miniatürk, Türk Dünyası Kültür Mahallesi, Topkapı Trafik Eğitim Parkı, Bakırköy Botanik Parkı gezileriyle gezerek öğrenmenin ve doyasıya eğlencenin keyfine varacaklar.

Bu kapsamda Bilgi Evleri, 3’ten 8. sınıfa kadar bütün Zeytinburnulu gençleri, kültür ve sanatla iç içe, sürprizlerle dolu olan, 03 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz düzenlenecek Yaz Etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan yarışma ve turnuvalarda dereceye giren üyelerin ödülleri 25 Ağustos Cuma günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak törende takdim edilecek.

Etkinlik Takvimlerini Görüntülemek ve İndirmek için Tıklayınız:

Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Seyitnizam Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Beştelsiz Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Yeşiltepe Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Veliefendi Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı
Sümer Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Programı

15 Haziran 2017 Perşembe

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri