Haberler

Bilgi Evleri’nde Geleneksel Piknik Coşkusu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 550 Bilge Nesil üyesiyle birlikte Çekmeköy’ de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

Bilge Nesil üyeleri geride bıraktıkları sezonun yorgunluğunu atmak için 20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen piknik organizasyonunda bir araya geldi. Sabahın ilk ışıklarıyla bilgi evlerinde başlayan hareketlilik 08.00’ de Çekmeköy’ e doğru başlayan yolculukla devam etti.

Yaklaşık bir saat süren yolculuğun ardından piknik alanına ulaşan üyelerimiz kendileri için hazırlanan ve zengin bir mönüden oluşan kahvaltı masalarına geçerek eşsiz doğa manzarası içinde kahvaltılarını yaptı. Kahvaltının ardından serbest zaman içerisinde oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen bilgi evi üyeleri geçirdikleri yorucu dönemin stresini attı.

Bilgi Evi üyeleri büyük bir keyifle geçirdikleri bu zamanın ardından öğle yemeğine geçti. Öğle yemeğinin ardından sıra geleneksel pikniğin en heyecanlı bölümü olan toplu oyunlara geldi. Yumurta taşıma, çuval yarışı, iple sarkıtılan elmayı elleri kullanmadan yeme ve en hızlı erik yeme yarışı ile üyeler Bilgi Evleri arası bir birlerine rakip olurken heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli dakikalar geçirdi. Oynadıkları oyunlar ve yaşattıkları heyecanla pikniği adeta bir şenlik havasına dönüştüren Bilgi Evi üyeleri günün ardından kendilerini etkinlik boyunca yalnız bırakmayan Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık ve Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri