Haberler

Kitap Kurtları Kıyasıya Yarıştı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 13. sünü düzenlendiği Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasının Sınavı 6 Mayıs Cumartesi Günü gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, artık bir gelenek haline gelen kitap okuma yarışmasının 13. sünü gerçekleştirdi. Okurların dört ayrı grupta 40 günde 7 kitap okuyarak hazırlandığı kitap okuma yarışmasına gösterilen ilgi her zamankinden daha fazla oldu. Öğretmeninden öğrencisine 7 sinden 70 ine farklı kuşakları aynı sahnede buluşturan Bilgi Evleri, 13. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması ile toplam 35.444 kitap ve 4.294.043 sayfanın okunmasını sağladı. Bu güne kadar gerçekleştirilen yarışmalar içerisinde 8.120 başvuru ile en yüksek katılımlı yarışmanın gerçekleşmesinde Zeytinburnulu’ ların kitap tutkusu önemli bir etkiye sahip. Sınavın bitmesinin ardından kitap tutkunlarına sertifikaları takdim edilirken kendilerini bekleyenler tarafından tebessümle karşılandı. Sınav ardından konuşan, Ömer Yasin Topo, “Çok heyecanlıydım, iki kitabı okuyamadığım için bazı soruları çözemedim. Kitaplar çok güzeldi, sınavdan sonra ayrıca alıp okuyacağım. Allah nasip ederse kazanacağım” dedi.

7 kitaplık seçkiyi okuyarak sıkı bir sınav hazırlığı yapan katılımcılar şimdi de sınavın sonuçlarının açıklanacağı büyük günü sabırsızlıkla bekliyorlar.

Geleneksel hale gelen yarışmanın dereceye giren katılımcıları 13 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00’da, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde, yapılacak törende ödüllendirilecek. Katılımcıları toplamda 45.000 TL para ödülünün yanı sıra 5 gece 6 gün sürecek muhteşem bir Çanakkale Yaz Kampı bekliyor.

Derecelerinin ödül töreninde ilan edileceği sınavın sonuçlarına, Zeytinburnu Belediyesi resmi web sitesi www.zeytinburnu.bel.tr ile Zeytinburnu Bilgi Evleri web sitesi www.bilgievi.org.tr adreslerinden ulaşılabilecek.

I. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

II. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

III. ve IV. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

08 Mayıs 2017 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri