Haberler

Bilgi Evi Robot Atölyesi ROBOKAN 2017’de Yarıştı

Bilgi Evi Robot Atölyesi ROBOKAN 2017'de yarıştı.

Bilgi Evlerinin; 21. yüzyılın becerileri olan eleştirel düşünme, problem çözme ve iş birliği yapabilme gibi becerilerin gelişmesini sağlamak amacıyla açtığı Robot Yapım Atölyesi, ulusal turnuvalarda boy gösteriyor. Robotik eğitimleri ile üyelerinin üç boyutlu düşünme yeteneğini, şekil ve uzay algılarını, hayal gücü ve ince motor becerilerini geliştirirken üretme ve buluş yapma duygularını pekiştiren, tüm bunların yanında sahip oldukları yeteneklerin farkına varmalarını sağlayan Bilgi Evleri, artık ulusal turnuvalarda yer alarak çalışmalarının meyvesini topluyor.

ROBOKAN 2017’de Bilgi Evi Robot Atölyesi Farkı

Bilgi Evi Robot Atölyesi, çalışmalarının meyvesini toplamak ve değerlendirilmesini sağlamak amacıyla ROBOKAN 2017 robot yarışmasına katıldı. Okan Üniversitesi Mekatronik Kulübü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından robotik alanında çalışma yapan öğrenciler ve meraklılar katılırken Zeytinburnu Bilgi Evi Robot Atölyesi de yerini aldı.

ROBOKAN 2017’de Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Labirent, Drone ve Serbest Kategori olmak üzere altı farklı yarışma düzenlendi. Çizgi İzleyen ve Serbest Kategori olmak üzere iki kategoride yarışmaya katılan Bilgi Evi Robot Atölyesi üyeleri, robotlarının tasarım ve yapım aşamasını İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi laboratuvarında Yrd. Doç. Dr. Burak Şişman, Yrd. Doç. Dr. Yavuz Yaman ve ekibi ile birlikte gerçekleştirdi. Gerçekleştirdikleri tasarımın sunumunu Okan Üniversitesi Öğr. Gör. Zeynel Koç’un başkanlığını yaptığı 8 kişilik bir jüri önünde gerçekleştiren Bilgi Evi üyeleri, jürinin beğenisini kazandı.

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsünde gerçekleştirilen ROBOKAN 2017’de yer alan Bilgi Evi Robot Atölyesi üyeleri, tasarımlarının böyle bir organizasyonda yer almasının gururunu yaşadı. Bilgi Evi üyeleri, düzenlenen organizasyonla Türkiye genelinden katılımcıların çalışmalarını da inceleme fırsatını elde etti.

24 Nisan 2017 Pazartesi

İlgili Video

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri