Haberler

Yeni Yüzyılın Bilge Nesilleri

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Bilge Nesil lise gurubu üyelerinin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercihlerinde daha sağlıklı kararlar alabilmesi adına düzenlediği rehberlik gezilerinde bu ay İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ziyaret edildi

Bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı bir nesil yetiştirme amacıyla yola çıkan, toplumdan aldığını topluma geri vermeyi, sürekli ilerlemeyi hedefleyen ve bir mükemmeliyet merkezi olma amacını taşıyan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi kapılarını Bilgi Evi üyelerine açtı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi halkla ilişkiler birimi tarafından karşılanan Bilgi Evi üyeleri öncelikle üniversite kampüsü içerisini gezdi. Böylece Bilgi Evi üyeleri, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin geniş ve teknolojik kampüs imkânlarını yerinde inceleme fırsatı yakaladı. Özellikle laboratuvarlar ve simülasyon salonları Bilgi Evi üyelerinin dikkatini çekti.

Daha sonra konferans salonuna alınan Bilgi Evi üyelerine rehberlik uzmanı tarafından üniversitenin bölümleri ve imkânları hakkında bilgi aktarıldı. Ardından Bilgi Evi üyeleri merak ettikleri soruları rehberlik uzmanına yönelterek zihinlerindeki soru işaretlerine cevap aradılar. Sorulan tüm sorulara tek tek ve içtenlikle yanıt veren rehberlik uzmanı gerçekleştirdiği sunumun ardından Bilgi Evi üyeleriyle vedalaştı.

Üyelerinin, meslek hayatının ilk adımı olan üniversitelerde, tercih edecekleri bölümleri yakından tanımalarını, bu bölümlerin gelecekteki iş imkânlarını kaynağından öğrenmelerini ve böylece üniversiteli olma yolunda motivasyonlarını artırmayı amaçlayan Zeytinburnu Bilgi Evleri bir rehberlik gezisini daha tamamladı.

18 Nisan 2017 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri