Haberler

Bilgi Evi Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

Bilgi Evleri Üye Sayısı 60.000 i geçti

Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilgi Evleri; bir ilk olarak başladığı hizmet hayatına, gerçekleştirdiği etkinlikler ve kırdığı rekorlarla bir öncü olarak devam ediyor. Kültür, sanat ve eğitim alanlarında üyelerinin gelişimine destek veriyor.
Zeytinburnu Bilgi Evleri gerçekleştirdiği bu projeler sayesinde yoğun bir ilgi görüyor. Zeytinburnu’nun her köşesine kucak açan Bilgi Evleri, üye sayısında 60.000‘in üzerine çıkarken bu alanda kendi rekorunu yeniledi. 60.000’inci üye olan Zariye Şahin’e sürpriz bir hediye paketi takdim edildi. Şahin; Bilgi Evlerinde sağlanan imkânlar ile birlikte kendisine takdim edilen hediyelerden dolayı başta Belediye Başkanı Murat Aydın olmak üzere tüm Bilgi Evi öğretmenlerine teşekkür etti.

İlk açıldığı günden bugüne, tam 12 yıldır halkın yoğun ilgisinin bir an olsun azalmadığı Bilgi Evlerinde, istisnasız her üyenin kişisel gelişimi için katılabileceği birçok çalışma yer alıyor. Geniş bir yelpazeye sahip, her alana ve ilgiye hitap eden kütüphaneleri, güvenli internete bağlı bilgisayarlarla donatılmış bilgisayar salonları, atölye çalışmaları, kulüp faaliyetleri, gençlerle baş başa sohbetleri, yediden yetmişe herkesin katılabildiği kitap okuma yarışmaları, öykü yazma yarışmaları ve daha fazlasıyla Bilgi Evlerinde hizmetler artarak devam ediyor.

Bilgi Evleri, motivasyonunun kaynağı olan bu yoğun ilgi ile her gün biraz daha gelişerek ve yenilenerek çalışmalarını sürdürüyor.

15 Nisan 2017 Cumartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri