Haberler

Dünyaya Birde Halepli Zeynep’in Gözünden Bakın

Bilgi Evleri’ nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde bu ay ki konuğu yazar Mevlana İDRİS oldu.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam ediyor.

Bilgi Evleri Gençlerle Baş Başa Sohbetlerine konuk olarak bu ay “Halepli Zeynep” isimli kitabın yazarı Mevlana İdris katıldı. Konuk yazar tüm içtenliğiyle Bilgi Evi üyelerini selamladıktan sonra yazı hayatının başlangıcından ve gelişiminden bahsetti. Halepli Zeynep isimli eseri hakkında Bilgi Evi üyeleriyle sohbet eden Mevlana İdris; “yaşadığımız dünyada bütün bu gezegeni on iki defa yok edecek kadar nükleer silah var, her insanı on iki defa vuracak kadar mermi… Bir tarafta obez insanlar var şişmanlıktan ölüyor, diğer tarafta açlıktan ölen insanlar var. Böylesine bir dünyada yaşıyoruz. Zeytinburnu’nda yaşayan sizler şanslı olabilirsiniz fakat her gün hiç yemek yemeden uyuyan bir milyar insan var. İçecek su bulamadığı için ölen insanlar var. İki milyar insan günde iki dolar ile yaşamaya çalışırken diğer tarafta paralarını nereye koyacağını şaşıran insanlar var. Yani gelirlerin adaletsiz dağılımı sorunu var. İşte böyle bir dünyada Halepli Zeynep diye bir çocuğu ve bu çocuğun gözünden yaşadığı coğrafyayı yazmaya kendimi mecbur hissettim. Bu masalı bu duygularla yazdım” dedi.

Daha sonra dünyada çocuklara yapılan bütün kötülükler için hepinizi bir dakika boyunca çığlık atmaya davet ediyorum diye Mevlana İdris, Bilgi Evi üyelerine farklı bir deneyim yaşattı.

Bilgi Evi üyelerinin sorularını içtenlikle yanıtlayan konuk yazar daha sonra kitaplarını imzaladı. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından Bilgi Evi üyeleri konuk yazar ile vedalaştı.

11 Nisan 2017 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri