Haberler

Bilgi Evi Üyeleri Üniversitede Doğru Tercih İçin Geziyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, üyelerinin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercihlerinde daha sağlıklı kararlar alabilmesi adına eğitici rehberlik gezileri düzenliyor.

Üniversiteler, hayata dair önemli sorulara cevap aranan ve insan ömrünün belki de düşünsel anlamda en yoğun dönüşümü yaşadığı yerdir. Böyle bir dönüşümün yaşandığı üniversite hayatında, ciddi altüst oluşlar yaşamadan geçirilen yılları hayâl etmek zordur. Zeytinburnu Bilgi Evleri düzenlediği eğitici rehberlik gezileriyle üyelerine mesleki yaşantının ilk adımı olan üniversiteleri ve bu üniversitelerde tercih edecekleri bölümleri yakından tanıma fırsatı sağlıyor. Her ay farklı bir üniversiteye gerçekleştirilen geziler ile üniversiteli olma yolunda üyelerinin motivasyonlarını canlı tutuyor.

Bilgi Evleri bu ay İstanbul Ticaret Üniversitesini ziyaret etti. Üniversitenin içerisinde barındırdığı bölümler, bu bölümlerde verilen eğitimin kalitesi, tercih edecek öğrencilere sağladığı imkânlar hakkında bilgi alan Bilgi Evi üyeleri daha sonra kampüs içerisinde yer alan bölümleri, kütüphaneleri ve sosyal alanları gezdi. Bilgi Evi üyeleri merak ettikleri soruları rehberlik uzmanına sorarak akıllarındaki soru işaretlerine birinci kaynaktan yanıtlar almış oldu. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından Bilgi Evi üyeleri üniversite gezisini tamamladı.

16 Şubat 2017 Perşembe

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri