Haberler

Yarıyıl Tatili En Verimli Bilgi Evleriyle Değerlendirilir

Bilgi Evi üyeleri etkinlikler ve gezilerle dopdolu bir yarıyıl tatili geçirdi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, yarıyıl tatilinde üyelerine sürprizlerle dolu bir program sundu. Öncelikle başarılı olan öğrencilere karne hediyesi verildi. “Ara Tatilde Karne Hediyen, Her Zamanki Gibi Bilgi Evinden” sloganıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da takdir veya teşekkür belgesini getiren öğrencilere sürpriz hediyeler takdim edildi.

Yorucu bir dönemin ardından ara tatile giren öğrenciler için hazırlanan keyifli etkinlikler, eğitici geziler ve birbirinden güzel hediyeler ile öğrenciler hem yorgunluklarını attı hem de ara tatili verimli bir şekilde değerlendirdi.

Bilgi Evi üyeleri ilk gezilerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. ‘nin bahçesine gerçekleştirdi. İstanbul’un yeşil alanlarının, park ve bahçelerinin düzenlenmesinde imzası olan kurumun bahçesinde sayısız bitki ve çiçekleri inceleyen Bilgi Evi üyeleri hayranlıklarını gizleyemedi. Bitkiler ve çiçekler hakkında bilgi aldıktan sonra karne hediyesi olarak lale soğanını da alan Bilgi Evi üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bilgi Evi Üyeleri Tarihin İzinde

“Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur.” sözüyle hareket eden Bilgi Evi üyeleri, ara tatilde Harbiye Askeri Müzesi’ni de ziyaret etti. Gezinin daha ilk anlarından itibaren etkileyici olacağını anlayan Bilgi Evi üyeleri, fotoğraf makinelerini hazır tuttu ve hiçbir kareyi atlamadı. Tarihte yaşadığımız büyük savaşların anlatıldığı resimleri inceleyen ve geziye eşlik eden rehberden bilgi alan üyeler, padişahların kullandığı eşyaları ilgiyle inceledi. Gezinin ardından muhteşem bir Mehter Takımı gösterisi ile Bilgi Evi üyeleri adeta mest oldu. Gösteri tamamlandıktan üyelerimiz sonra hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

07 Şubat 2017 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri