Kulüpler

Üyelerin ilgi ve becerileri doğrultusunda katılabilecekleri, sosyal ve kültürel açıdan kendilerini geliştirip özgüven kazanabilecekleri kulüp çalışmaları yapılmaktadır.
Yapılan etkinliklerin bir yandan eğitici olup çocuklara ve gençlere faydalı olurken diğer yandan eğlendirici ve dinlendirici olmasına da özen gösterilmektedir.
Kulüpler oluşturulurken bilgi evlerinde çalışan öğretmenlerin aldıkları eğitim ve yetenekleri göz önünde bulundurulmuştur. Kulüp çalışmalarında “En iyi eğitim, kitap okutan eğitimdir” sloganıyla hareket edilerek üyeler okumaya ve araştırmaya yönlendirilmektedir. Kulüp üyeleri, ilgili öğretmen, bir başkan ve bir başkan yardımcısıyla birlikte haftada iki kez bir araya gelmektedirler.
Çalışmalarının sağlıklı işleyebilmesi ve en iyi seviyede verim alınabilmesi için kontenjanlarımız en fazla 30 kişiyle sınırlı tutulmaktadır. Kulüp çalışma yönergeleri: amaç, hedef kitle, uygulama, görsel etkinlikler, eğitici etkinler, kullanılacak materyaller gibi başlıklar dikkate alınarak hazırlanmaktadır.
Geri