Bilgi Evleri

Seyitnizam Bilgi Evi


1 Şubat 2005 tarihinde Seyitnizam Mahallesi’nde hizmete açılmıştır.Seyitnizam Bilgi Evi Bölümleri


Kütüphane Salonu:
- Okuma ve etüt salonu olarak kullanılan, üye kaydının yapıldığı bölümdür.
- Her yaş, seviye ve zevke hitap edebilecek, çeşitli türlerde, edebî kalitesi yüksek toplam 8.144 kitap bulunmaktadır.
- Perde-projeksiyon ve ses sistemiyle donatılmıştır.
- Ödül törenleri, film gösterimleri, konferans ve seminerler, bilgi evi tanıtım toplantıları gibi birçok etkinlik bu bölümde yapılmaktadır.


Bilgisayar Salonu:
- Üyelere bilgisayar ve internet kullanma imkânının sunulduğu bölümdür.
- Üyeler ödev ve projelerini öğretmenlerin rehberliğinde kolaylıkla hazırlayabilmekte, çıktı alabilmektedirler.
- İnternette zararlı sitelere girişi engellemek için güvenlik duvarı, virüs programları gibi gerekli tedbirler alınmıştır. Ayrıca bütün işlemler öğretmen gözetiminde yapılmaktadır.
- Üyelerin bilgisayar kullanma bilgi ve becerilerini geliştirebildikleri, boş zamanlarında kaliteli web sitelerinde dolaşma veya oyun oynama imkânı buldukları, ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebilecekleri temiz ve güvenilir bir ortamdır.
- Bu salonda 14 bilgisayar üyelerimizin hizmetindedir.
Kitap Dostları Kulübü
Tanım: Kitapları seven, aynı zamanda onları okuyup anlamaya çalışan, insanların birbirleriyle tanışmasını, kaynaşmasını ve sosyalleşmesini hedef edinen, okumanın değerini bilip bu amaç doğrultusunda çalışmalar yapan bir kulüptür.

Amaç: Bilgi Evi kütüphane bölümünü daha etkin ve verimli şekilde kullanacak bir kitle oluşturmak, yeni kitaplarla tanışmak, bir şeyler öğrenirken hoşça vakit geçirmek, üyelerimizin, kendilerini ifade etme, toplum karşısında konuşma gibi sosyal yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmak, kitap okuma sevgisi kazandırmak ve öğrendiklerini gündelik hayatta uygulama becerisi aşılamak ve üye ile kitap mekânları arasında daha sıcak bir bağ kurmak,
Sahne ve Gösteri Sanatları Kulübü
Tanım: Sahne ve Gösteri Sanat dallarını oluşturan sinema, tiyatro, müzik ve benzeri ile ilgilenen kişilerin yetenekleri doğrultusunda bir araya gelip, ortak çalışmalar yapması için ortam hazırlayan bir kulüp faaliyetidir.

Amaç: Üyelerimizin sosyalleşmesine ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak, Bilgi Evi içerisindeki tören ve etkinliklerde görev vererek yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, çevremizde gerçekleştirilen sanatsal faaliyetler hakkında bilgilendirip, onları bu faaliyetlere katılmaları için teşvik etmek.
Satranç Kulübü
Tanım: Satranca ilgi duyan, satranç oynayan ve satranç oynamayı öğrenmek isteyen; dikkat etme, detayları ve uzağı görme, problem çözme yetilerini geliştirmek isteyen üyelerin bir araya gelerek oluşturduğu sosyal bir kulüptür.

Amaç: Üyelerin satrancın önemini fark etmesi, zihinsel gelişimlerine katkı sağlaması, güçlü kavrama yeteneğine sahip olmaları, sınırsız bir araştırma ve sentez bilinci kazanabilmeleri, satranç oynarken kendine ve rakibe saygı anlayışını benimsemeleri, kulüp üyeleriyle yapılan aktif satranç oynamanın ve satrancı geliştirmenin yanında, satranç sporunun yaygınlaşmasını sağlamaktır.
- Belirli Gün ve Hafta Etkinlikleri
- Geziler
- Münazaralar
- Seminer ve Konferanslar
- Sosyal Çalışmalar
- Turnuvalar
- Yarışmalar
- Serbest Düşünce Köşesi
- Sponsorluk Çalışmaları
- Tanıtım Çalışmaları
- Projeler

- Bilge Nesil Projesi
- Üstün Zekâlılar Projesi
- İyilik Kumbarası Kitabı Projesi
- Periyodik olarak Yapılan Etkinlikler
- Ayın Öğrencisi
- Ayın Sorusu
- Temel Bilgisayar Eğitimi
- İyilik Kumbarası
- Veliye Mektup
- Bilgi Evi Tanıtım Toplantıları
- Öğrenci Buluşması
- Meslek Tanıtım Semineri
- Film Gösterimi
Adres:
Seyitnizam Mah. G 13 Sk. No:2 Kat:2 Seyitnizam Bilgi Evi 34015 / Zeytinburnu

Telefon:
0212 413 11 11 Dahili: 3215-3222

KrokiBüyük bir haritada görüntüle: Seyitnizam Bilgi Evi
Geri