Aktiviteler

ProjelerBilgi Evleri projeleri.

Bilge Nesil Projesi:
Bilgi evi üyelerinden, toplum hayatında aktif olarak var olabilmek için gerekli özgüvene ve donanıma sahip, bilinçli, sorumluluk alabilecek, çevresine duyarlı, ahlaki değerlerin bilincinde, kendine ve çevresine saygı duyan etkin bir kitle oluşturmak amacıyla başlatılan bir projedir. Proje kapsamında her bilgi evi öğretmeninin özel olarak ilgilendiği 15 kişilik bir üye grubu vardır. Öğretmenler kendi gruplarındaki üyeleri birebir tanımakta, aileleriyle ve çevreleriyle irtibat halinde olarak bu üyelere gerekli olan eğitimi ve desteği sağlamaktadırlar. Bilge Nesil projesi uzun vadede çevresine örnek teşkil edebilen, etkin, organizasyon yeteneği gelişmiş bir kitle oluşturmayı hedeflemektedir. Bu projeyle, milli ve manevi değerlerimizin, “Bilge Nesil” tarafından korunarak yaşatılması ve topluma aktarılması hedeflenmektedir.

Üstün Zekâlılar Projesi:
Bilgi evleri üyeleri arasında fark edilir zekâ yeteneği olan üyelerin tespit edilmesi ve bu üyelerin ilgili kurumlarla görüşülerek buralara yönlendirilmesi amacıyla başlatılan bir projedir. Proje grubu altı öğretmenle çalışmalarına devam etmektedir.

İyilik Kumbarası Kitabı Projesi:
Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel değerlerimizi yaşatmak ve bu değerleri teşvik etmek, “İyilik” düşüncesini gündemde tutmak için başlatılan İyilik Kumbarası etkinliğinin kalıcı hale gelmesi amacıyla, bir yıl boyunca kumbaralarımıza atılan iyiliklerin seçilip, derlenerek kitap haline getirilmesi çalışmasıdır.
Geri