Aktiviteler

Periyodik olarak yapılan etkinliklerBilgi Evleri'nde periyodik olarak düzenlenen aktivitelerimiz:

- Ayın Öğrencisi:
Örnek davranışları ödüllendirmek ve bu davranışlara teşvik amacıyla bilgi evlerinde her ay, ayın öğrencisi ödül törenleri düzenlenmektedir.

- Ayın Sorusu:
Üyelerimizin kültürel birikimlerini geliştirmek adına periyodik olarak her ay ödüllü bir soru ilan edilmektedir.

- İyilik Kumbarası:
Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel değerlerimizi yaşatmak ve bu değerlere teşvik etmek “İyilik” düşüncesini gündemde tutmak için başlatılan bir etkinliktir. Bir ay boyunca kâğıda yazılarak “İyilik Kumbarası”nda biriktirilen iyilikler arasından en anlamlı üç iyiliğin sahibi ödüllendirilmektedir.

- Haftanın Öğrencisi, Şiiri, Kitabı, Sözü:
Bilgi evlerinde her hafta, bilgi evini düzenli kullanan bir üye, kütüphane bölümümüzde en çok okunan ya da okunması tavsiye edilen bir kitap, farklı şairlerin tanıtılması amacıyla seçilen bir şiir ve anlamlı bir söz düzenlenen bir törenle haftanın panosunda ilan edilir.

- Film Gösterimi:
Cumartesi günleri, üyelerimizin haftanın yorgunluğunu ve stresini üzerinden atmalarına yardımcı olmak için seçilmiş mesaj içerikli filmler gösterilmektedir.

- Serbest Düşünce Köşesi:
Üyelerimizin düşüncelerini yazıya aktarabilme yeteneklerini geliştirmek ve soyut anlamlar üzerinde değerlendirmelerde bulunabilmelerini sağlamak amacıyla yapılan bir etkinliktir. Etkinlik çerçevesinde her ay etkinlik köşesinde paylaşılan resim ya da karikatürde anlatılmak istenileni en güzel ifade eden üç üye ödüllendirilmektedir.

- Temel Bilgisayar Eğitimi:
Bilgi evine yeni kayıt olup bilgisayar kullanmayı bilmeyen üyelerimiz için düzenlenen etkinliktir. Bir bilgisayar kursu formatında olmayıp temel bilgileri içeren bir haftalık, on-on beşer kişilik gruplarla yapılan bir programdır.

- Öğrenci Buluşmaları:
Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencileri motive etmek ve onlara rehberlik etmek düşüncesiyle, çeşitli üniversitelerde okuyan üyelerimizle lise öğrencilerimizi ve başarılı lise öğrencisi üyelerimizle ilköğretim ikinci kademe öğrencisi üyelerimizi buluşturduğumuz ikramlı sohbet programlarıdır.

- Bilgi Evi Tanıtım Toplantıları:
Yeni kaydolan üyelerin bilgi evinden en iyi şekilde istifade etmeleri konusunda onlara rehberlik etmek; üyelerin velileri ile kurum arasında sıcak bir bağ kurmak amacıyla, her ayın üçüncü haftasında Cumartesi günleri “Bilgi Evi Tanıtım Toplantıları” gerçekleştirilmektedir.

- Veliye Mektup:
Her ay yeni kaydolan üyelerin velilerine bilgi evini tanıtmak ve onlara “hoş geldiniz” demek amacıyla sayın başkanımız adına gönderilen tanıtım mektuplarıdır.
Geri